OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nová zelená úsporám: Na co stát přispěje a kolik?

Změny v Zelená úsporám od října 2015Na finančním portále www.nasepenize.cz byl zveřejněn článek ze dne 23.10.2015 s názvem: Nová zelená úsporám: Na co stát přispěje a kolik?

Článek řeší problematiku státních dotací na bydlení a do kdy je možno ji využít.

Příjem žádostí o dotace Zelená úsporám začal 22.října tohoto roku a skončí v roce 2021. Stát chce rozdat přibližně 27 miliard korun, které získá prodejem emisních povolenek.

Majitelé rodinných domů mohou žádat o dotaci jako dosud

- na výměnu oken a dveří
- na zateplení domu
- na výměnu elektrického zdroje tepla za tepelné čerpadlo.
- stát přispěje také na výstavbu pasivních domů.
Výše dotace může být až 50 procent celkových výdajů dle dosažených úspor na energiích.

Nově dotace od státu na fotovoltaiku

Na dotace dosáhnou nově také lidé, které si na střechu svého rodinného domu nainstalují fotovoltaiku. Velikost příspěvku se zde bude odvíjet od množství elektřiny, kterou domácnost pomocí solárních panelů vyrobí, a zda ji využije pouze na ohřev vody nebo také k jiné spotřebě v domě. Maximální výše dotace na solární panely činí sto tisíc korun. Na systém, který bude sloužit pouze k ohřevu teplé vody ale dostanete max. 35 tisíc korun.

V programu NZÚ zůstávají dotace na výměnu elektrických zdrojů za účinné tepelná čerpadla, instalace termických a nově i fotovoltaických solárních systémů a instalace nuceného větrání se zpětnou rekuperací tepla. 

Omezení dotace Zelená úsporám

Na druhou stranu je omezena dotace na výměnu neekologických kotlů, protože o podporu na výměnu kotlů je nově možné žádat výhodněji v tzv. kotlíkových dotacích Operačního programu Životní prostředí. 

Co Vám mohu nabídnout pro řešení Vaší situace?

Možnosti podpory státu v programu Zelená úsporám jsou jistě zajímavé a dotace mohou podněcovat k investicím do vlastního bydlení. Bohužel dnes jen málokdo má vlastní zdroje na investice do bydlení a proto nezbývá nic jiného, než požádat o hypotéku. V případě, že o hypotečním úvěru budete uvažovat, neváhejte mě kontaktovat. Vše ráda vysvětlím a navrhnu Vám možnosti financování přímo na míru.

Celý článek si můžete přečíst na serveru nasepenize.cz