OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

V Česku jsou patnácté nejlepší důchody

21. 02. 2015, zdroj: www.nasepenize.cz

V Česku jsou patnácté nejlepší důchody.V Česku je průměrný starobní důchod lehce přes 11 tisíc, podle dat České správy sociálního zabezpečení byl v 1. pololetí loňského roku 11 050 korun. Jenže podle statistik sociálky na průměrný starobní důchod nedosáhla téměř polovina penzistů.

Naši důchodci se mají lépe než penzisté v Japonsku, Francii či USA. Vyplývá to alespoň z žebříčku, který zveřejnila společnost Natixis. Ta totiž porovnávala bezpečnost důchodových systémů a ve světě a ten český je 15. ze 150 zemí světa.

Důchodový systém v Česku je jeden z nejbezpečnějších na světě. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnila investiční společnost Natixis. Česko v něm je patnácté ze 150 zemí světa! Dokonce jsme Náš důchodový systém je dokonce lepší než v Japonsku, Francii či USA.

"Důchodci v Česku mají vysoký standard zdravotní péče. Důchodci v této zemi mohou očekávat, že se dožijí věku přes 78 let, což je více než v zemích v tomto regionu Slovensku (76 let) a Maďarsku (75 let)," píše se ve zprávě.

"V budoucnu však tato země bude muset čelit problémům, které by mohly ovlivnit bezpečnost a materiální zabezpečení důchodců. Jsou to stále větší počet nesplácených bankovních úvěrů a půjček a zvyšující se nezaměstnanost," stojí v analýze. V hodnocení se posuzují celkem čtyři indexy - zdravotní, kvalita života, životní úroveň a materiální zajištění penzistů.

V Česku jsou patnácté nejlepší důchody.