OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Myslete na rizika. Pojištění domu a domácnosti se vyplatí

Tentokrát jsem pro vás objevila článek s názvem Myslete na rizika. Pojištění domu i domácnosti se vyplatí. Článek jsem našla na webu www.living.cz a je z 16.5.2016.

Pojištění bytu a domuČlánek je napsán pro laiky. Autor zde definuje rozdíl mezi domem a domácností. Pojistka na dům chrání jen samotný objekt (stěny). Naopak domácnost je nábytek, elektronika, cennosti. Dobrá věta je tato: Představme si nemovitost jako domek, který můžeme chytit do dlaně. Když jej otočíme, co vypadne, náleží do pojištění domácnosti, co zůstane uvnitř, náleží do pojištění nemovitosti (v článku to píšou naopak, to je nejspíš chyba autora).

Článek dále pojednává o faktorech, podle kterých vybírat pojistku, dále o podpojištění, které je nebezpečné pro adekvátní plnění a dále se zde upozorňuje na to, že součástí pojistky by mělo být i pojištění odpovědnosti za škodu a to jak občanské, tak z držby nemovitosti.

Pojištění majetku je třeba pravidelně revidovat, aby právě nedocházelo ke zmiňovanému podpojištění apod.

Na závěr autor shrnuje několik základních rad pro výběr pojištění.

Co vám mohu nabídnout?

Pokud potřebujte poradit s výběrem pojištění, můžete se na mne obrátit. Zde není moc výhodné sázet na sjednání přes internet. Může se pak stát, že vám pojišťovna nebude plnit, co očekáváte. Vždy je lepší se poradit a probrat možná rizika s kvalifikovaným finančním poradcem.

Celý článek najdete na www.living.cz