OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nevýhody placení vyššího důchodového pojištění pro OSVČ

Nevýhody placení dobrovolně vyššího důchodového pojištění pro OSVČ

Dne 26.2.2016 jsem na webu www.nasepenize.cz našla článek ze dne 21.2.2016 Nevýhody placení dobrovolně vyššího důchodového pojištění pro OSVČ. Článek se zabývá plusy a hlavně minusy této aktivity u živnostníků.

Plusem je samozřejmě malinko vyšší státní penze. Ta však nemusí být přímo úměrná výši peněz průběžně placenou navíc.

Nevýhody placení vyššího důchodového pojištění jsou tedy tyto:

1)      Propadnutí peněz kvůli úmrtí živnostníka. 

2)      Pozůstalostní důchody jsou nízké a krátkodobé.

3)      Výpočet důchodu se zase má měnit. Má být ještě méně výhodný.

4)      Peníze dávané státu se nezhodnocují, protože se vyplácejí současným důchodcům

5)      Státní důchod nelze libovolně čerpat

Z těchto nevýhod jasně vyplývá, že daleko zajímavější pro OSVČ je se státním důchodem až tolik nezaobírat, ale musí se donutit odkládat peníze do pravidelných investic, ze kterých nebude zbytečně vybírat. Nechat si zkrátka investice na penzi, která dle současné medicíny a s tím souvisejícím prodlužováním délky života může být daleko delší, než se dnešním mladým lidem zdá. Toto období je třeba mít zajištěno. Problém samozřejmě může nastat s výběrem finančních instrumentů.

Co vám mohu nabídnout:

V případě, že hodláte řešit zabezpečení své penze, neváhejte mě kontaktovat. Pomohu s výběrem vhodného produktu dle vaší situace a doby, která je k dispozici. V dnešní době nám navíc nahrávají i kapitálové trhy, které jsou nízko, takže je zde potenciál růstu. Nenechávejte své peníze utopit jen v penzijních a stavebních spořeních.

Celý článek si můžete přečíst na tomto odkaze: www.nasepenize.cz