OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Nejčastější rizika krytí platební neschopnosti

.

Ztráta zaměstnání

Nesmí se jednat o vyhazov vlastním přičiněním anebo odchod z vlastní vůle anebo o úmyslné ukončení pracovního poměru z důvodu uplatnění nároku na pojistku. Často musí jít o ukončení smlouvy na dobu neurčitou. Splátky za vás budou hrazeny až po 60 dnech od započetí evidence na UP. Splácení za vás potrvá maximálně 1 rok. Podnikatelé a živnostníci si ztrátu zaměstnání pojistit nemohou.

Neschopenka

Klient bude muset bance doložit potvrzení o pracovní neschopnosti a dále také to, že byl při vzniku pracovní neschopnosti zaměstnán anebo aktivně podnikal. OSVČ budou dokládat živnostenský list. Pojistné začne být uplatňováno až po 30 dnech od započetí neschopenky. Splátky za vás budou hrazeny maximálně 1 rok.

Hospitalizace v nemocnici

Takto se připojistit se vyplatí málokomu, protože pojištění začne „fungovat“ až 3. den pobytu v nemocnici, nejdéle pak do 60 dnů.

Invalidita

Nárok na uplatnění pojištění vznikne, pokud se stanete invalidními ve 3. stupni (neplatí pro 1. a 2. stupeň) a bance doložíte posudek o invaliditě od OSSZ. V tomto případě za vás bude doplacen zbytek úvěru.

Smrt

Stejně jako v případě úplné invalidity, i zde za vás bude doplacena zbývající část hypotéky, a to ihned. Pojistné je pak ve všech zmíněných případech vyplaceno bance, nikoliv klientovi, aby dluh uhradil sám.

Čím lze ještě krýt hypoteční úvěr?

Další možností, kterou krýt hypotéku anebo jiný úvěr před platební neschopností, je i rizikové životní pojištění. To lze sjednat často mnohem levněji než bankovní. Ne každá pojišťovna ale umožní krýt ztrátu zaměstnání. Instituce se navíc budou dívat i na typ práce. Riziková povolání mají zpravidla vyšší splátku.

Je tu ale kromě možné levnější ceny ještě jedna výhoda. Životkem si lze na rozdíl od pojištění platební neschopnosti snížit daňový základ. Odpočet můžete uplatnit až ve výši 24 000 Kč za rok.

Co vám mohu nabídnout:

Pokud uvažujete o pořízení nemovitosti na hypotéku, mohu vám, kromě pomoci s jejím vyřízením, také najít správné pojištění. Vždy je dobré porovnat nabízené úvěrové pojištění s možným samostatným životním nebo rizikovým pojištěním, a to jak cenově, tak kvalitativně. V případě zájmu můžete kontaktovat mobilem (+420) 605 834 993 nebo přes kontaktní formulář.

Originální článek najdete na tomto odkaze: www.finance.cz