OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

swisslifeselect.jpgKrize 2020 jako příležitost

.

Stejně jako neexistuje pouze černý nebo bílý svět, tak i krize a kolísání cen na akciových trzích byly vždy nedílnou součástí finančních trhů. Zažíváme něco nového, nebo se můžeme poučit z minulého vývoje? Jaké jsou příčiny výkyvů trhu? Co má dělat dlouhodobě úspěšný investor, který chce profitovat z příležitostí, které mu finanční trhy nabízí?

Sedm pravidel úspěšného investora

1. Kolísání cen na akciových trzích je nedílnou součástí finančních trhů.

2. Pokles trhu může být ozdravným procesem předražených aktiv. Vnímejme jej jako příležitost k nákupu zboží ve slevě.

3. V období zvýšeného pohybu cen je vhodné rozdělit jednorázovou investici na více částí a investovat postupně tak, abychom dokázali bezpečně využít prostředí cenových výkyvů pro levnou koupi.

4. Optimální variantou pro začínajícího investora je pravidelná investice, která využívá nízkých cen v obdobích poklesu ke snížení průměrné pořizovací hodnoty portfolia.

5. Diverzifikace portfolia, čili výběr širokého spektra různorodých investičních instrumentů, dosahuje daleko lepších výsledků než výběr jediného investičního nástroje.

6. Emoce nejsou na místě. Pro správné rozhodování je nutné vyhnout se strachu, davovému chování, ale i nezdravě velké sebedůvěře.

7. Bez trpělivosti, disciplíny a dodržování investičního horizontu se neobejde žádný investor.

VÍCE INFORMACÍ NAJDETE V TOMTO NÁVODU OD SPOLEČNOSTI SwissLife Select: Otevřít PDF soubor

Co Vám mohu nabídnout?

Rok 2020 ukázal potřebu tvořit rezervy pro nepříznivá období (např. zavření provozoven kvůli pandemii), možná však nevíte jak. Poradím vám efektivnější produkty než jsou spořicí účty a s vyšší dostupností, než mají třeba stavební spoření či doplňková penzijní spoření.

Můžete mne kontaktovat mobilem (+420) 605 834 993 nebo přes kontaktní formulář.