OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak nejefektivněji spořit našim dětem?

Jak nejefektivněji spořit našim dětem?Na finančním portále www.nasepenize.cz vyšel zajímavý článek ze 7.12.2015 věnující se spoření na děti. Název článku je: Jak nejefektivněji spořit našim dětem?

Článek přehledně porovnává všechny možnosti spoření, ze kterých jasně jako nejlepší vychází spoření do podílových fondů, např. fondů životního cyklu. U těchto fondů jsou portfolia široce diverzifikovaná a kopírují život dítěte. Ve chvíli, kdy se věk dítěte začne blížit plnoletosti, se portfolio postupně změní z dynamičtější investiční strategie na konzervativnější, aby se zvýšila bezpečnost investice.

Pokud začneme spořit dětem od jejich narození, tak do doby, než dosáhnou plnoletosti, se dá využít dlouhého časového horizontu, který je pro investici důležitý. Dlouhý investiční horizont zvyšuje pravděpodobnost, že investice přinese kýžený výnos, a výrazně snižuje riziko ztrát z propadů trhů.

Další možnosti spoření mají řady nevýhod, o kterých se také v článku dočtete. Nově dokonce bude možné založit doplňkové penzijní spoření už miminku. Ale je toto efektivní?

Co vám mohu nabídnout?

V případě, že hodláte řešit doma právě toto téma, neváhejte mě kontaktovat. Pomohu s výběrem vhodného produktu dle vaší situace a doby, která je k dispozici.

Celý článek si můžete přečíst na tomto odkaze: www.nasepenize.cz