OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Dražší Hypotéky, méně dostupné a bude snazší je splácet

Tentokrát mám pro Vás článek ze dne 9.12.2016 zabývající se hypotékami v roce 2017.

Hypotéky v roce 2017 - Dražší a méně dostupné

Článek řeší, co nás čeká v letošním roce s ohledem na platnost nového Zákona o spotřebitelském úvěru. Ten začal platit 1.12.2016.

Gró problému je, že ČNB se obává toho, že se lidé, kteří si pořídí tzv. stoprocentní hypotéku, tedy hypotéku bez vlastních úspor, mohou někdy v budoucnu dostat do potíží se splácením. Proto zatlačila na banky, aby hypotéky poskytovaly jen klientům, kteří mají určitou část peněz z ceny nemovitosti naspořenou. Ani kombinace hypotečního úvěru s úvěrem ze stavebního spoření nebude už dostatečně účinná.

Dojde ale i k omezení poptávky žadatelů hypoték, kteří pomocí hypoték financovali nákup nemovitosti s vynaložením minima vlastních financí za účelem pronájmu. Toto se ale těžko prokazuje.

Už od podzimu loňského roku také nově platí daň z prodeje nemovitosti (tedy nově daň z nabytí) kupující, což je nová finanční zátěž pro zájemce o vlastní bydlení. Výjimkou je první prodej nemovitosti.

Přísněji se také budou posuzovat i příjmy žadatelů hypoték. A bez příjmů to už nepůjde vůbec.

Naopak splácení úvěrů se usnadní a sankce sníží.

Co vám mohu nabídnout?

V případě řešení vlastního bydlení či koupě pozemku zprostředkuji financování přes aktuálně nejvýhodnější hypoteční úvěr, popř. úvěr ze stavebního spoření. Vzhledem k nastalým změnám je poradenství v této oblasti určitě potřeba. Dále v souvislosti s úvěrem zajistím pojištění pro případ neschopnosti splácet a pojištění nové nemovitostí proti nutným rizikům.

Celý článek najdete na www.novinky.cz