OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Délka života se nám prodlužuje každý rok o tři měsíce

Délka života se nám prodlužuje každý rok o tři měsíceDnes jsem narazila na článek na webu www.nasepenize.cz s názvem Délka života se nám prodlužuje každý rok o tři měsíce. Je ze dne 26.10.2016.

Článek dle očekávání pojednává o provedeném průzkumu, který zpracovala OECD.

Očekávaná délka života roste v celé Evropě.

Podle OECD se délka života prodlužuje každý rok o tři měsíce. Podle očekávání vzroste do roku 2040 na 90 let! V České republice se náš život jen od sametové revoluce prodloužil rovnou o sedm let. Podle Evropské komise bude do roku 2060 bezmála třetina všech Evropanů v dnešním důchodovém věku.

Dále se v článku řeší, jak tento delší život v důchodu prožít co nejkvalitněji. Názor na kvalitu života v důchodu se totiž začíná měnit. Údajně začíná být člověk skutečně starý až v 74 letech.

Zdraví je ale jen jedním z měřítek kvality života, přestože pro mnoho z nás je tím nejdůležitějším. Pro Čechy zdaleka nejvíc, jak ukazuje nedávný průzkum švýcarské poradenské společnosti Swiss Life Select o stárnutí české populace. Jako důležitý jej uvádí devět z deseti Čechů. Dostatek financí v penzi a další faktory v žebříčku důležitosti u Čechů zaostávají s velkým odstupem. A to je chyba. Zdravý důchodce si bez financí nemusí života užívat podle svých představ.

Co vám mohu nabídnout?

Pomohu vám vytvořit finanční plán tak, abyste v důchodovém věku měli dostatek financí a mohli si důchodový věk užít aktivně. Určitě nenechávejte zabezpečení své penze jen na spoření pár stovkami do penzijních fondů.

Článek je obsáhlý. Celý si jej můžete přečíst na serveru www.nasepenize.cz