OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Absurdity v pojištění

.

Absurdity v pojištění

Dnes jsem narazila na článek ze dne 16.6.2016 na www.opojisteni.cz s názvem Absurdity v pojištění.

Článek celkem zajímavě upozorňuje na to, co se z jaké pojistky plní a co už z jiné nebo co se z pojistky neplní vůbec. Běžného občana by některé věci opravdu nenapadly. Pojistné podmínky bývají komplikované a není jednoduché se v nich vyznat.

Zde jsou některé zajímavosti:

Vyplavený byt

Pokud zapomene na to, že si napouštíte vanu, voda přeteče a vyplaví sousedův byt, bude pojišťovna plnit z pojištění odpovědnosti za škodu v běžném životě. Samozřejmě máte-li ho uzavřené. Pokud však praskne trubka ve zdi vaší koupelny, pojistka odpovědnosti už bude na způsobenou škodu krátká. Na takové případy se totiž vztahuje jiné pojištění, konkrétně pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti (domu či bytu). A aby to bylo ještě o něco komplikovanější, když by došlo k prasknutí stoupaček společných pro více bytů, na škodu by se vztahovalo jen pojištění nemovitosti – bytového domu.

Dvojnásobná spoluúčast

Ta situace se stává dnes a denně. Řidič neodhadne vzdálenost při parkování a svůj vůz odře. Lekne se a v šoku se mu při vyjíždění „podaří“ odřít vůz znovu. Pro likvidaci škody pojišťovnou to má bohužel nepříjemné důsledky. Pojišťovna totiž každé jednotlivé odření počítá jako samostatnou škodní událost.

Zkratovaný spotřebič v záruce

U spotřebičů, na které se ještě vztahuje záruka, může dojít k zapeklité situaci, když spotřebič zkratuje kvůli přepětí či podpětí.  Stává se totiž, že pojišťovna odmítne plnit z pojistky domácnosti, protože je spotřebič v záruce, což bývá jedna z výluk. Záruka se ale většinou nevztahuje na zkraty kvůli přepětí.  Spotřebitel, který si tak myslel, že výrobek je pod „dvojitou“ ochranou – zárukou a pojistkou – zůstane jen s nefunkčním přístrojem, jehož poškození mu nikdo neuhradí. 

Garážový paradox

Některé situace, které mohou nastat, jsou zcela paradoxní. Dobrým příkladem je krádež sady zimních pneumatik, střešního nosiče nebo třeba GPS navigace z garáže. Když se odcizené věci nacházejí volně položené v garáži, vztahuje se na pojištění domácnosti. Jejich násilné odcizení z motorového vozidla je ale už z tohoto pojištění vyloučeno.

Co Vám mohu nabídnout?

Toto jsou jen některé popisované situace. Není pravda, že tyto uvedené absurdní situace se týkají všech pojišťoven. Někdy jde jen o případ jedné či dvou pojistek na českém trhu. Právě to ale potvrzuje, že pojistné produkty je potřeba pečlivě vybírat a číst pojistné podmínky včetně výluk nebo požádat o radu nezávislé odborníky, aby si klient vybral skutečně efektivní pojištění.

Pokud chcete mít u své pojistné smlouvy jistotu, že pokrývá vše potřebné, můžete mne kontaktovat pro informace i radu přes kontaktní formulář nebo na mobil 605 834 993

Celý článek si můžete přečíst na www.opojisteni.cz